Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Športovostrelecký klub Podhradová KošiceHľadať
 
 

Archív článkov

3.ročník súťaže "o Zlatý náboj" v pištoľovom a revolverovom trojboji, Košice 10. - 11.8.2008

3. ročník súťaže "o Zlatý náboj" bol naplánovaný tohoto roku na 10. a 11. augusta. Organizátori sa snažili pripraviť pre súťažiacich čo najlepšie podmienky. Veď išlo o veľa. Uź v poradí 3. bol pripravený znova malorážkový náboj, avšak samozrejme tak ako dva predchádzajúce, bol celý zo zlata. Aj ďalšie ceny boli kolekcie šperkov, ale aj rôzne iné vecné ceny. Pre súťažiacich bolo pripravených celkovo 18 hlavných cien a množstvo ďalších v tombole, ktorá sa losovala v sobotu po skončení súťažných disciplín pri posedení a voľnej debate a zábave. Preteky sa začali v sobotu za nepriaznivého počasia. Dážď sprevádzal strelcov po celý deň. Ale aj tak panovala na strelnici veľmi dobrá a priateľská atmosféra. Väčšina z nich sa už navzájom poznala, ale boli aj takí, ktorí boli na takých pretekoch po prvý krát. Preteky boli zároveň kvalifikačné do rebríčka o postup na Majstrovstvá Slovenska, takže bolo o čo bojovať.
Čaro tejto súťaže spočíva v tom, že hlavné výhry sú za súčet všetkých 4 pretekov počas oboch dní. Favoritov na výhru bolo niekoľko, veď víťazi 1. a 2. ročníka tu samozrejme nechýbali. Každý čakal, či sa niektorému z nich podarí obhájiť svoje víťazstvo. Bojovalo sa až do posledného výstrelu. Avšak aj tento tretí ročník zaznamenal do histórie ďalšieho víťaza. Hlavnú cenu nakoniec získal Jaroslav Líška z Hruštína (na fotografii vpravo).  Za ním skončili víťazi predchádzajúcich dvoch ročníkov Peter Bahník a Jozef Jancek. Hlavnú cenu osobne odovzdal jej autor, Andrej Očenáš, majiteľ firmy Beryl. Zástupcovia nášho klubu ŠSK Podhradová Košice sa tiež nedali zahanbiť, keď medzi ocenenými skončili Milan Seman na 5. mieste a František Imrich na 6. mieste.
Potešujúce je, že tento ročník sa zúčastnilo viacej žien ako minule. Aj keď väčšina súťažiacich boli muži "Vojaci v zálohe", ženy sa nedali zahanbiť. Organizátor v tomto smere operatívne zareagoval a vyhlásil aj víťazku v kategórii žien. Víťazkou sa stala Lenka Gajanová zo SAV Bratislava (na fotografii vľavo), ktorá si odniesla domov značkové dámske hodinky a určite bola spokojná aj so sobotňajšou tombolou, kde tiež neobišla naprázdno.
Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii, hlavne sponzorom podujatia, ale aj ostatným činovníkom, ktorí prispeli k perfektnému priebehu a výbornej atmosfére. Ak máte návrhy alebo postrehy, čo sa Vám páčilo alebo nepáčili, napíšte nám to v reakcii na toto podujatie. Pozrite si výber fotiek vo fotogalérii a výsleky vo výsledkových listinách. Kompletnú zostavu fotografií, obsahuje viac ako 300 fotiek si môžete vyžiadať na náš E-mail: sskpodhradova@sskpodhradova.sk. Nezabudnite uviesť svoju adresu.

 

Posledná aktualizácia

23. 4. 2019

dnes je: 26.6.2019

meniny má: Adriána

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka