Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Športovostrelecký klub Podhradová KošiceHľadať
 
 

Archív článkov

Jozef Pavlovčík obhájil minuloročné vťazstvo v súťaži o "Zlatý náboj"

Prípravy prebehli tak ako aj po iné roky. Organizátor správne predpokladal účasť minimálne na úrovni minulého roku, aj keď na súťažiach, ktoré už prebehli počas roka na iných strelniciach zaznamenali určitý pokles. Systém súťaže zostal zachovaný, súťažilo sa v pištoľovom a revolverovom trojboji. Počas zahájenia sme privítali aj nového poslanca národnej rady SR p. Ing. Igora Sidora  (na obr. vľavo), ktorý v úvode pretekov počas zahájenia prevzal záštitu nad týmito pretekami. Veríme, že tým zdvihneme úroveň súťaže v ďalších rokoch.

Po zahájení začali boje o kvalitné ceny, ale aj kvalifikačné body. Veď tohtoročné Majstrovstvá SR sa uskutočnia v septembri práve na našej strelnici. Celkove 46 štartujúcich z celého Slovenska absolvovalo celkove 134 štartov počas oboch dní. V sobotu sa vyhodnocoval "Memoriál". Veľmi dobre si počínali aj naši Košickí strelci z nášho klubu, ktorí siahli aj na medaile. V sobotu si hlavnú cenu odniesol Jozef Jancek z Hruštína výkonom 616 kruhov pred našim Dušanom Krankusom iba o bod výkonom 615 kruhov. Tretí skončil Marián Slaničan z Hruštína výkonom 613 kruhov. Malé rozdiely svedčia o vyrovnanosti pretekárov. Ale zle neobišli ani ostatní pretekári. Tombola s viac ako 30 ďalšími cenami pokračovala počas recepcie po skončení hlavného vyhlásenia.

 V nedeľu pokračovala súťaž ďalšími disciplínami. Opäť boli výsledky vzácne vyrovnané. Najlepšie nakoniec obstál minuloročný víťaz Jozef Pavlovčík z Michaloviec (na obr. vpravo), ktorý zatiaľ ako jediný dokázal obhájiť víťazstvo. Stačil mu na to výkon 1224 kruhov. Na päty mu šliapal Martin Slaničan z Hruštína výkonom 1223 kruhov a tretí v poradí skončil náš Dušan Krankus výkonom 1220 kruhov. Z našich sa medzi ocenených dostal ešte Peter Brugoš, ktorý skončil na 6. mieste výkonom 1203 kruhov. Kompletnú výsledkovú listinu si stiahnite vo výsledkoch.

Jozef Maňo


 

Posledná aktualizácia

23. 4. 2019

dnes je: 26.6.2019

meniny má: Adriána

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka