Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Športovostrelecký klub Podhradová KošiceHľadať
 
 

Kto sme a čo ponúkame

Náš Športovostrelecký klub je občianske združenie, ktoré združuje všetkých záujemcov o športovú streľbu vo všetkých vekových kategóriách. Pravidlá, podľa ktorých fungujeme, v hlavných rysoch určujú naše stanovy. Najvyšším orgánom je členská schôdza, ktorá sa spravidla koná raz ročne. Celý chod klubu riadi 5 členný výbor. Našou prioritou je však hlavne dôraz na našu mládež. V klube máme profesionálnych trénerov, ktorí sa tejto oblasti venujú a zdokonaľujú majstrovstvo našich strelcov. Z našej liahne vyrástol nejeden kvalitný strelec. Príkladom toho je aj špičkový športový strelec Jozef Gönci, ktorého úspechy siahajú do celého sveta.
Korene klubu siahajú až do 50 tych rokov, keď ešte existoval ZVAZARM a športová streľba bola súčasťou prípravy našej armády. V roku 1972 sa dobudovala strelnica, ktorá je momentálne našim sídlom a dejiskom nášho športového diania. Strelnica postupne prebieha rekonštrukciou, tak aby sme boli schopní ponúkať služby na úrovni, ale aj priestory na prenájom.

V našom areáli ponúkame streľbu na 3 strelniciach.

 

Vzduchovková strelnica (10m):
Táto strelnica je umiestnená v prevádzkovej budove. Má 15 streleckých stanovíšť s moderným priťahovacím zariadením rakúskeho výrobcu RIKA. Túto strelnicu môžu využívať iba naši členovia. Nie je prístupná verejnosti. Strieľa sa postojačky. Pre mládežnícke kategórie máme k dispozícii 5 stanovíšt pre streľbu v ľahu.
 

Tu si pozri viacej fotografií zo strelnice

 
 

Pištoľová strelnica (25m):
Táto strelnica má 16 samostatných streleckých stanovíšť pre streľbu na 25 m. Je k dispozícii aj verejnosti, avšak podmienkou je Zbrojný preukaz, vlastná zbraň, vlastné strelivo. Strelecké stanovište je kryté, je tu teda možnosť streľby aj pri nepriazni počasia.

Z dôvodu rozsiahlych rekonštrukčných prác je strelnica na 25m uzatvorená.

Pušková strelnica (50m): 

Táto strelnica má 30 streleckých stanovíšť, ktoré sú umiestnené v samostatnej budove, z ktorej sa strieľa. na 50 m. Vo vnútri budovy je aj priestor pre divákov. Súčasťou sú aj 2 stanovištia upravené pre streľbu v zimnom období. ktoré su vykurované. Na strelnicu je možný vstup iba pre členov klubu.

Poplatky pre verejnosť pre vstup na pištoľovú strelnicu:
Konverzný kurz: 1 EUR = 30,1260 Sk

 
 Poplatok v EUR
1 stanovište / hod10
pol strelnice ( 8 stanovíšť ) / hod70
permanentka mesačná / osoba30
permanentka polročná / osoba150
permanentka ročná / osoba270
Poznámka: U firemných a športových akcií je cena stanovená individuálne. Permanentka je neprenosná na inú osobu.

 

Posledná aktualizácia

6. 10. 2019

dnes je: 18.10.2019

meniny má: Lukáš

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka