Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Športovostrelecký klub Podhradová KošiceHľadať
 
 

Archív článkov

Majstrovstvá Európy v streľbe z guľových a brokových zbraní, Španielsko, Granada, júl 2007

Tohtoročné ME v guľových a brokových zbraniach sa konali v júli v Španielskej GRANADE. Súčasťou podujatia bolo aj zasadnutie ESC, na ktorom som sa zúčastnil a tak prinášam niekoľko postrehov. Mesto Granada je situované v južnej časti Španielska v oblasti, ktorá sa nazýva "Andalúzia". V tomto ročnom období je tu vždy teplo a nebolo tomu inak ani teraz, keď nás počas šampionátu sprevádzali teloty tesne pod 40 stupňov. Strelnica je situovaná na okraji mesta a je pomerne rozľahlá. Pre strelcov tu boli vytvorené dobré podmienky. Našu výpravu reprezentovalo pomerne dosť športovcov a tak sme očakávali aj patričné úspechy. Z môjho pohľadu však ciele neboli u všetkých naplnené k spokojnosti. Samozrejme musím vyzdvihnúť zisk 2 zlatých medailí Jozefa Gonciho v LM3x40 a Moniky Zemkovej v Skeete juniorky. Je treba tiež vyzdvihnúť 20.miesto Janka Benka v LP60 u juniorov, nakoľko to boli jeho prvé veľké preteky. Kompletnú správu a výsledky našich športovcov si môžete pozrieť na stránke SSZ v menu "Komisia riadenia reprezentácie".

Zasadnutie ESC prebiehalo pred začiatkom ME v kongresovej sále hotela Nazaries. Okrem výročných správ boli do programu zaradené aj príspevky krajín usporiadajúcich ME v nasledujúcich rokoch 2008 a 2009 a zároveň boli odhlasované usporiadania ďalších ME pre roky 2010 a 2011. Zároveň boli upravené aj niektoré smernice a pravidlá, ktoré upravujú účasť športovcov na ME.

Aktuálne foto si pozri vo fotogalérii.


 

Posledná aktualizácia

23. 4. 2019

dnes je: 26.6.2019

meniny má: Adriána

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka