Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Športovostrelecký klub Podhradová KošiceHľadať
 
 

Archív článkov

Majstrovstvá SR v športovej streľbe zo vzduchových zbraní mládeže, Košice 21.-22.04.2007

Po 3 rokoch sa opäť uskutočnili Majstrovstvá SR v športovej streľbe zo vzduchových zbraní pre mládežnícke disciplíny v Košiciach. Rozdiel oproti roku 2004 bol okrem miesta pretekov aj v rozšírení počtu disciplín pre polohy stojmo v puške aj pištoli, ako aj v rozšírení o vekovú hranicu do 14 rokov v disciplíne VzPi 40. Skúsený tím našich pracovníkov pripravil pre strelcov a ostatných účastníkov veľmi dobré podmienky. Medzi mládežou majú tieto preteky vysoký cveng, o čom svedčí aj to, že z celkového počtu 106 nominovaných športovcov chýbali iba 4 pretekári pre chorobu.

A aká je bilancia športovcov nášho klubu? Celkove 6 športovcov, čo je menej ako bolo vlani vo Vištuku, tentokrát zbieralo body do celkového hodnotenia. V tomto roku bola prvýkrát vyhlásená súťaž "O najúspešnejší klub na M SR". Naše farby hájili Roman Szikora, Michal Galajda, Maroš Galajda, Lukáš Klobušovský, Ferko Imrich a Peter Rozek, ktorí absolvovali celkom 12 štartov. Celkove sme získali 33 bodov, čo nás zaradilo na 2. miesto v súťaži klubov a získali sme tak šek na 20000,- Sk z rúk prezidenta SSZ Miloslava Bencu. Potvrdili sme tak svoje niekoľkoročné postavenie na Slovenskej špičke medzi mládežou. Medailové umiestnenia našich získali: Michal Galajda - 2x 2.miesta, Roman Szikora - 1x 2.miesto, 1x 3.miesto. O vlások ušla medaila Petrovi Rozekovi, ktorý skončil na 4.mieste v disciplíne VzPu Slávia s rovnakým výsledkom 290 kruhov, tak ako 2. a 3. v poradí avšak rozhodla až predposledná položka. Škoda, že to nevyšlo Ferkovi Imrichovi a Lukášovi Klobušovskému, ktorí počas celej sezóny dokazovali vysokú výkonnosť, mohli sme tak siahnuť aj po celkovom víťazstve, ale taký už je šport.

A toto je ocenenie, ktoré hovorí za všetko: 

 

 

 

 

Vo výsledkových listinách si pozri kompletnú výsledkovú listinu ako aj celkové poradie zúčastnených klubov.


 

Posledná aktualizácia

23. 4. 2019

dnes je: 26.6.2019

meniny má: Adriána

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka