Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Športovostrelecký klub Podhradová KošiceHľadať
 
 

Archív článkov

Sústredenie talentovanej mládeže, Košice + Vysoké Tatry, 19.-24.10.2008

Na základe plánu práce komisie mládeže pre rok 2008 sa konalo sústredenie talentovanej mládeže pre skupinu "Východ". Výber športovcov bol na základe dosiahnutých výsledkov na M SR mládeže 2008 v Modrom Kameni s prihliadnutím na ďalšiu perspektívu rastu výkonnosti športovcov. Výber urobila komisia mládeže a zorganizovaním bol poverený náš Športovostrelecký klub Podhradová. Sústredenia sa tiež zúčastnili naši športovci CTM. Spolu to bolo 20 športovcov a 6 trénerov. Účelom sústredenia bola strelecká príprava pred nastávajúcou vzduchovkovou sezónou s pokračovaním kondično - regeneračnej časti vo Vysokých Tatrách. Príchod športovcov bol v nedeľu na strelnicu do Košíc, kde sme hneď začali so streleckou prípravou. Športovci trénovali dvojfázovo až do utorka. Počas tréningov nazbierali cenné skúsenosti od trénerov. Streleckú časť sme ukončili kontrolnými pretekmi. Po obede sme sa v utorok presunuli do oblasti Vysokých Tatier na Štrbské pleso do hotela FIS. Tu sme absolvovali kondičnú prípravu formou turistiky a rôznych aktivít v hoteli. Regeneráciu sme absolvovali v neďalekom Poprade v tamojšom Aquacity. V posledný deň sme ešte pred odchodom využili prítomnosť športovcov Dukly, ktorí tu tiež absolvovali sústredenie a zorganizovali sme besedu s našim olympionikom Jozefom Goncim a talentovaným športovcom Jurajom Tužinským, ktorí nám povedali svoje skúsenosti so streleckého vrcholového športu. Končili sme v piatok poobede a hneď na ďalší deň už pokračovala Liga talentovanej mládeže v Považskej Bystrici. Vo fotogalérii si môžete pozrieť fotky z tohoto podujatia.
Na záver možno skonštatovať, že sústredenie určite splnilo svoj účel a možno ho zaradiť medzi ďalšie úspešné akcie SSZ s talentovanou mládežou. Podobné sústredenie organizovala v tomto roku SAVka pre skupinu "Západ" avšak nikde sme sa nedočítali o jeho priebehu a účastníkoch.
Pozrite si foto z tejto akcie vo FOTOGALÉRII.

 

Posledná aktualizácia

23. 4. 2019

dnes je: 26.6.2019

meniny má: Adriána

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka