Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Športovostrelecký klub Podhradová KošiceHľadať
 
 

Archív článkov

Veľká cena Košíc o "ZLATÝ NÁBOJ" - 2. ročník, v pištolovom trojboji, Košice 11.-12.8.2007

Dlho očakávaný a sľubovaný víkend v streleckom trojboji sa skutočne naplnil. Po vydarenom 1. ročníku organizátori sľubovali v tomto roku kvalitnejšie obsadenie, lepšiu zábavu a samozrejme podporu od sponzorov. To všetko aj splnili a strelci si prišli na svoje. Preteky boli zároveň poslednými kvalifikačnými o postup na M SR, takže bolo o čo súťažiť a pri výsledkoch bolo stále tesno, kalkulovalo sa ako ďalej. V hlavnej súťaži za súčet všetkých štyroch pretekov počas oboch dní boli okrem hlavnej výhry doplnené ďalšie dva a zároveň v pištolovom aj revolverovom trojboji boli za súčet oboch dní odmenení pretekári na 1.-6.mieste. Samostatné bolo aj hodnotenie kvalifikačných pretekov, kde boli pretekári ocenení diplomami a medailami na 1.-3.mieste. Hlavnú výhru "ZLATÝ NÁBOJ" v hodnote 8000,- Sk venoval do súťaže klenotník a zlatník Andrej Očenáš, bývalý športový strelec. Takisto aj ďalšie kolekcie výhier boli z jeho dielne. Na svoje si prišli aj tí, ktorí nevyhrali v súťaži, nakoľko hrali o množstvo cien v tombole. A nakoniec všetci dostali balíček reklamných predmetov od sponzorov súťaže, takže nikto neobišiel naprázdno. A tí najlepší si toho mohli odniesť skutočne dosť. Veď nech Vám povedia sami, spýtajte sa ich, ak ich stretnete.

Priebeh pretekov prebiehal v príjemnej atmosfére. Preteky začali v sobotu v disciplínach pištol aj revolver. Celkove 42 pretekárov z celého Slovenska svedčí o tom, že záujem súťažiť a víťaziť stáje existuje. V sobotu bolo vyhlásenie výsledkov za kvalifikáč. Už počas dňa sa však všetci pripravovali a tešili na sľúbené prasa od majiteľa firmy Tatrablesk p. Bereksáziho, ktoré nás do poslednej chvíle napínalo, že ho ešte len naháňajú. Nakoniec však dorazilo a bolo tak perfektne pripravené, že zmizlo v našich bruchách za necelú hodinu. Výborne padlo aj čapované pivo a komplet občerstvenie a stravovanie počas celého dňa, ktoré bolo pre účastníkov súťaže zdarma. Vynikajúci guľáš samozrejme nemohol chýbať. Tombola o zaujímavé ceny spestrila vyhlasovanie výsledkov. Perfektná zábava pokračovala až do neskorých večerných hodín. Avšak stále na nás čakali hlavné výhry, ktoré boli udeľované za súčet disciplín. A to, že to nebolo také jednoduché, môže potvrdiť aj minuloročný víťaz Jozef Jancek, ktorému sa nepodarilo obhájiť 1. miesto, aj keď aj tentokrát strieľal vynikajúco. Musel sa však skloniť pred majstrovstvom Petra BAHNÍKA z Prešova, ktorý perfektnými výkonmi vo všetkých 4 disciplínach zvíťazil výkonom 1206 kruhov. Na druhom mieste skončil minuloročný víťaz Jozef Jancek z Hruštína výkonom 1172 kruhov a tretí bol Ivan Némethy z Fox Braislava výkonom 1148 kruhov. Víťazom gratulujeme a ostatní musíte pridať, ďalší ročník na budúci rok bude znova o niečo lepší.

Ďakujeme všetkým sponzorom a organizátorom podujatia, ktorí prispeli a pomohli k úspešnému priebehu. Ak sa Vám niečo páčilo alebo nepáčilo, napíšte nám to v reakcii na tento článok. Ak ste boli spokojní tak nás navštívte aj na budúci rok.

 

 

 


 

Posledná aktualizácia

23. 4. 2019

dnes je: 26.6.2019

meniny má: Adriána

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka